Parafia św. Antoniego z Padwy

w Chorzowie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 7 kwietnia 2019 r.

Rozpoczynamy nasze PARAFIALNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Krzysztofa Mierę. Pierwsza nauka ogólna dziś podczas mszy św. niedzielnych, a wieczorem o godz. 1800 nauka stanowa dla mężczyzn. Jutro, we wtorek i w środę nauki ogólne podczas mszy św o godz. 800 i 1800. Jutro o 1900 nauka stanowa dla kobiet, a we wtorek o 1900 dla osób żyjących samotnie. Plan podany jest Głosie św. Antoniego, w gablotce i na naszej parafialnej stronie internetowej. Podczas naszych parafialnych rekolekcji od jutra do środy swoje szkolne rekolekcje przeżywać będą uczniowie Ekonomika, Gastronomika i IV Liceum Ogólnokształcącego - Curie.  

Od dzisiejszej V niedzieli Wielkiego Postu, która rozpoczyna drugą część Wielkiego Post o charakterze pasyjnym, aż do zakończenia Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek zachowujemy zwyczaj zasłaniania krzyży.

Jutro po Mszy św wieczornej spotkanie Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej.

W najbliższy czwartek uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego w Chorzowie zapraszają na przedstawienie słowno-muzyczne poświęcone św. Janowi Pawłowi II pod tytułem „Quo vadis Domine”. Odbędzie się ono w krycie naszego kościoła o godz. 1800, wstęp wolny.

W czwartek dodatkowa próba chóru Cantabile o godz. 1845.

W czwartek o godz. 1900 spotkanie Rady Parafialnej.

W piątek o godz. 1600 spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci.

W najbliższy piątek zostanie odprawiona Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. W tym roku początek Drogi Krzyżowej ok. 1845 (po Mszy św. w naszym kościele, ulicami Krasickiego, Krzywą, przez Park Róż, Przy Gazowni,  Urbanowicza, Cmentarną, Kordeckiego, Częstochowską, Jasną, Spokojną,  Dąbrowskiego, Omańkowskiej i Wolności do kościoła św. Jadwigi.

Wyjątkowo w ten piątek Wielkiego Postu nie będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 1715 w naszej świątyni.

W sobotę odwiedzimy Chorych parafian z posługą sakramentalną.

Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa, podczas każdej mszy św będziemy święcili palmy, a w katedrze katowickiej o godz. 1400 gromadzi się młodzież naszej archidiecezji, w związku z ustanowieniem przez św. Jana Pawła II tej niedzieli Światowym Dniem Młodzieży.

Dziękujemy za złożone dziś ofiary na potrzeby parafii. W środę kolekta na zakończenie rekolekcji na prowadzone przez ks. rekolekcjonistę dzieła duszpasterskie. Za tydzień kolekta zbierana będzie przez księży na potrzeby naszej świątyni, na remonty inwestycje, kwiaty do Bożego Grobu. Bóg Zapłać za każdą ofiarę.

Pod chórem członkowie parafialnego zespołu charytatywnego rozprowadzają paschaliki wielkanocne, a dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na działalność Caritas naszej diecezji.

Proszono nas o podanie ogłoszeń:

Chorzowski Ekonomik zaprasza na Dzień Otwarty 13 kwietnia.

IV Liceum Ogólnokształcące zaprasza na Dni Otwarte 12 i 13 kwietnia.  

Szkoła Podstawowa nr 10 będzie miała nabór do VII klasy.

Szczegóły na afiszach.

Zachęcamy do lektury prasy religijnej jest Gość Niedzielny, Mały Gość, są Misyjne Drogi; jest nasz biuletyn informacyjny Głos Św. Antoniego. Do Gościa dołączony jest dziś film fabularny o św. Ignacym Loyoli.  

Na nowo rozpoczęty tydzień, niech nam wszystkim Bóg udziela swego błogosławieństwa

Parafia Rzymskokatolicka św. Antoniego z Padwy w Chorzowie

ul. Kopernika 1
41-500 Chorzów
tel. (32) 241-33-29
mail: parafia@antoni.net.pl

nr konta: PKO BP SA

57 1020 2368 0000 2102 0403 9632

NIP 627-22-84-730

Msze Święte

NIEDZIELNE

Sobota: 1800
Niedziela: 700, 900, 1100, 1230, 1700

w kaplicy szpitalnej o 715

W DNI POWSZEDNIE

Codziennie: 700, 800, 1800
Czwartek:   700, 800, 1700

w lipcu i w sierpniu

oraz w ferie zimowe bez Mszy o 800

Kancelaria parafialna

czynna jest:

rano:

 • poniedziałki, wtorki, środy, czwartki, piątki
  od 845 do 1045                         

popołudniu:

 • poniedziałki i czwartki
  od 1630 do 1800
 • w sprawach pogrzebu także poza tymi godzinami.
 • ws. protokołu przedmałżeńskiego po indywidualnym umówieniu

Spowiedź

 • 15 minut przed każdą Mszą świętą
 • od 1730 do 1800 w każdą sobotę
 • od 1730 do 1800 w każdy pierwszy piątek miesiąca
 • od 1630 do 1700 w każdy pierwszy czwartek miesiąca